APPLE ktorý sa sám opravy? Budúcnosť alebo fikcia?

Súboj patentových gigantoch Samsungu a Apple sa posúva na ďalšiu úroveň a tento krát z dielne Apple prichádza nová patent ktorý má zaistiť kvalitu, funkčnosť a prestíž jabĺčka. Ide o patent ktorý obsahuje technológiu na samoopravujúci sa smartphone. Znie to vážne zaujímavo ako keby to bola sci-fi nuž nie je tomu tak.

iPhone by tak mal dokázať odstrániť vodu, ak by sa náhodou dostala do konštrukcie zariadenia, napríklad prostredníctvom otvoru pre reproduktor. Využije na to dočasnú aktiváciu hlasného zvuku, čím nežiadanú tekutinu dostane mimo ohrozených oblastí. Nuž nevie sa či sa reproduktor nepoškodí po prípade bude vôbec funkční..

000118168_illustration_large.png

Ďalšia vychytávka patentu bude opravovať poškodené pixely na obrazovke a to pomocou dlhej diagnostiky ktorá vraj dokáže niečo také opraviť.. Diagnostika vraj bude trvať o niečo dlhšie takže sa bude spúšťať v noci kedy používateľ spí. Bude to zahrať aj napríklad taký fotoaparát  a konektivitu. Zabráni sa tým častá návšteva drahých servisov.

To ale nie je nejaká nová vychytávka Spoločnosť LG vo svojím dvoch zariadenia LG – G Flex a novší G Flex 2 má zabudovanú taktiež podobnú technológiu ktorá ale opravuje zadný kryt a to za pomoci tepla ktoré je na kryt prenášané a ten sa samozrejme opravy. Napriek tomu ide o malé povrchové škrabance nie diery po projektiloch.

iphone_7_koncept_03.jpg

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s