TP-Link ukázal prvý 60GHz Wi-Fi router s rýchlosťou až 7 Gb/s

Pamätáte si na staré wifi zariadenia z dlhými anténami po prípade z kopu antén ktoré nemali žiadnu pridanú hodnotu ? Tomu je už dávno koniec!!

TP-link tentokrát zhotovil top router Talon AD7200 ktorý bol tento rok predstavený na CES 2016. Talon AD7200  disponuje ôsmimi anténami, štyrmi gigabitovými portami a dvomi portami USB 3.0. nuž cena je stále nepotvrdená. Vzhľadom na to, že 60 GHz signál neprejde cez stenu router taktiež ponúka jeho šírenie v 2.4 GHz a 5 GHz frekvencii. To naznačuje maximálnu rýchlosť. Keď od neho odídete so smartfónom, tabletom či laptopom, zariadenie sa pripojí k 2.4, resp. 5 GHz sieti. Označenie 7 Gb/s je však mierne zavádzajúce. Ide totiž o kombináciu šírenia vo všetkých frekvenciách (800 Mb/s cez 2.4 GHz + 1,7 Gb/s cez 5 GHz + 4,6 Gb/s cez 60 GHz). Beamforming je technológia ktorou Talon Ad7200 disponuje a zaisťuje lepší rýchlejší a kvalitnejší signál bez rušenia a vyčistí signál od okolitého rušenia.

best-wifi-analyzer-apps.png

Síce tento router má slabý dosah aj na to že ma toľko antén jeho signál je nadštandartný a ponúka bezkonkurenčnú rýchlosť a kvalitné pripojene.

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s