Nový iPhone nás nepretržite sleduje

  Hidden-Siri-Features

Nové iPhony nás budú nepretržite nahrávať kvôli Siri. Je táto funkcia bezpečná?

 

S predstavením iPhone 6S a 6S plus vzchádzajú stále nové funkcie ktorými jabĺčko disponuje okrem toho iPhone 6S ponúka nepretržite funkciu Hey Siri. Svojej hlasovej asistentky sa môžete spýtať na čokoľvek a pritom nemusíte mať mobil odblokovaný. Na starších iPhonoch bolo možné využívať túto funkciu len keď bol telefón na nabíjačke.

“Zariadenie v žiadnom prípade nenahráva a neukladá to, čo používatelia rozprávajú pred tým, ako je aktivovaná služba Siri.” vyjadrila sa spoločnosť.

 siri-ios-7

Mobil síce neustále nahráva okolité zvuky, avšak Siri sa aktivuje, až keď zaregistruje povel: “Hey Siri”. Ochranou proti nechcenému spusteniu služby je aj rozpoznanie hlasu užívateľa, ktoré priniesol nový iOS 9. Vďaka nej bude Siri reagovať len na hlas svojho majiteľa, ktorý bude musieť vopred nahrať. Aj to zvýši bezpečnosť telefónu. Apple sa teda vyjadril, že bezpečnosť tejto novej funkcie je stopercentne zachovaná. V dnešnej dobe odpočúvania a získavania informácií od užívateľov si však človek nemôže byť ničím istý. Spomínaná funkcia sa dá kedykoľvek v nastaveniach vypnúť, a tak by si mal každý rozmyslieť, či chce túto službu používať nepretržite.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s